Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Warsztaty z Bartkiem Lisem dotyczące badania potrzeb kulturalnych lokalnej społeczności

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Warsztaty z Bartkiem Lisem dotyczące badania potrzeb kulturalnych lokalnej społeczności

Warsztaty z Bartkiem Lisem dotyczące badania potrzeb kulturalnych lokalnej społeczności

15 września 2021 r. zorganizowane zostało szkolenie dla pracowników bibliotek – „Badanie potrzeb kulturalnych i kulturowego potencjału lokalnego społeczeństwa”, które poprowadził socjolog, dr Bartek Lis.

 

 

Podczas szkolenia omówione zostało przygotowanie „krok po kroku” diagnozy, dzięki której dobrze dopasujemy działania do potrzeb lokalnej społeczności, i która może nam także dostarczyć inspiracji i pomysłów do tych działań.

 

B. Lis zwrócił szczególną uwagę na badania prowadzone metodami animacyjnymi, które zdecydowanie sprawdzają się w pracy z młodzieżą.

 

W przygotowaniu diagnozy nie bez znaczenia są również tzw. dane zastałe, czyli m.in. informacje statystyczne dotyczące funkcjonowania  biblioteki czy dane z raportów, opracowań  na temat czytelnictwa w Polsce i w innych krajach.

Projekt “Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, w ramach realizacji Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025

 

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast