Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

W ramach projektu szkoleniowego „Kreatywny bibliotekarz-kreatywna biblioteka” pracownicy bibliotek z powiatu pleszewskiego poszerzają  swoje kompetencje zarówno osobiste jak i zawodowe.

 

Jednym ze szkoleń w ramach powyższego cyklu  były warsztaty pt. „Asertywność w pracy bibliotekarza”, których celem było zwiększenie  umiejętności  bibliotekarzy, związanych z asertywną postawą bibliotekarza w kontakcie z klientem biblioteki, w tym nabycie zdolności rozpoznawania różnych typów użytkowników i dostosowywanie do nich sposobu komunikacji.

 

Podczas warsztatów bibliotekarze rozwijali umiejętność budowania  i używania asertywnych komunikatów, uważnego słuchania i prezentowania asertywnej postawy wobec osób, z którymi stykają się wykonując swoją pracę, w tym również rozwiązywania różnorodnych konfliktów.

 

Uczestnicy szkolenia rozmawiali także o tym, jak ważna jest uważność oraz wyznaczanie granic psychologicznych w życiu każdego człowieka oraz jakie korzyści przynosi stosowanie technik tj. medytacja  w życiu osobistym jak i zawodowym każdego człowieka.

 

Szkolenie przeprowadziła Agnieszka Wołyńska –  psycholog, socjolog, trener, coach, doradca zawodowy i personalny, specjalizująca  się w obszarze doskonalenia umiejętności psychospołecznych – komunikacji, asertywności, pracy z emocjami czy trudnymi klientami.

Projekt  “Kreatywny bibliotekarz – kreatywna biblioteka”   dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych  w ramach programu  “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast