O idei caravaningu z Damianem Szewdziakiem

Podczas Festynu Ekologicznego zorganizowanego na terenie wokół biblioteki, zaprezentowany został campervan - samochód campingowy samodzielnie stworzony przez pleszewianina Damiana Szwedziaka.

Uczestnicy festiwalu oglądając wyposażenie samochodu, słuchali również o etapach powstawania samochodu i korzyściach,  jakie są z takiego stylu podróżowania.

Prezentacja samochodu i rozmowy z właścicielem były okazją do promowana idei caravaningu – formy turystyki motorowej, podróżowania pojazdami kempingowymi m.in. w celach krajoznawczych i wypoczynkowych.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego