W świecie zwierząt z Marcinem Kostrzyńskim

O tym, w jak wyjątkowy sposób można opowiadać o rodzimej przyrodzie przekonali się uczestnicy spotkania z Marcinem Kostrzyńskim.

8 kwietnia gościem pleszewskiej biblioteki był Marcin Kostrzyński, leśnik, dziennikarz, autor książek przyrodniczych i youtubowego kanału „Marcin z lasu”.

Dziennikarz opowiadał o  przygodach na leśnym planie filmowym,

planach na kolejne filmy oraz książki. Publiczność z przyjemnością wysłuchiwała opowieści o przygody wilczków, lisów, dzików, jeleni i wielu  innych zwierząt, które udało się uwiecznić Panu Marcinowi za pomocą kamery.

Podzielił się również sekretami, w jaki sposób zbliża się do zwierząt, co pozwala mu na nagranie fascynujących ujęć oraz zdradził  jakiego sprzętu używa, by bezpiecznie podglądać życie mieszkańców lasu.

Dopełnieniem spotkania była wystawa zdjęć  wilków autorstwa pleszewian –  Piotra Grzeszczaka oraz Marcina Mądrzaka.