Spotkanie publiczności z Kamilą Placko - Wozińską

„Baba” rozbawiła publiczność do łez

Czwartkowy wieczór w bibliotece swoją osobowością i przezabawnymi anegdotami ubarwiła Kamilla Placko-Wozińska – dziennikarka i felietonistka.

Pretekstem do spotkania autorskiego była jej książka ,,Tydzień Baby czyli setka na jubileusz”, w której znalazły się wybrane przez autorkę felietony napisane w ciągu ostatnich 25 lat.

Wieloletnia dziennikarka „Gazety Poznańskiej” i „Głosu Wielkopolskiego” opowiedziała czytelnikom o tym, jak to się stało, że została „Babą” i czy co tydzień ma gotowy pomysł na zabawną historię.

Zdradziła też, jaki prywatnie jest „Dziad”, czyli jej mąż i jak na felietony, nierzadko opowiadające o ich gafach, reagują jej bliscy i znajomi.

Nie zabrakło pytań od publiczności, która chciała dowiedzieć się, m.in., czy Kamilla Placko-Wozińska planuje napisanie własnego kryminału, skoro jako czytelniczka bardzo ceni sobie ten gatunek literacki.