Na zdjęciu dzieci podczas wykonywania prac plastycznych

Mnóstwo zabawy na pleszewskim rynku

Pleszewska biblioteka włączyła się w organizację pełnych radosnej zabawy niedziel na rynku, zainicjowanych przez pleszewski samorząd.

Biblioteka Publiczna MiG w Pleszewie włączyła się w organizację pełnych radosnej zabawy niedziel na pleszewskim rynku, zainicjowanych przez pleszewski samorząd.

Dla dzieci dwukrotnie – w lipcu i w sierpniu – przygotowano warsztaty z uwielbianymi przez nie slime’ami w roli głównej. Na najmłodszych czekała też wata cukrowa, popcorn i dmuchańce.

Bibliotekarki przygotowały natomiast serię wyzwań dla małych rączek, zapraszając dzieci na kreatywne zajęcia plastyczne.

Sierpniowe wydarzenie miało dodatkowo wymiar charytatywny. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy fundacji Bread of Life, odbył się kiermasz na rzecz walczącego z ciężką chorobą Hubcia Roszkiewicza. Za wrzut do puszki można było m.in. zrobić sobie kolorowe warkoczyki albo przejechać się amerykańskimi klasykami. Akcję wsparli także motocykliści z chockiej ,,Iskry”.