Na zdjęciu dyrektor biblioteki Zuzanna Musielak-Rybak wręczająca nagrodę uczestniczce konkursu

„Bohaterowie bajek na ratunek planecie”!

137 prac wpłynęło na konkurs plastyczny „Bohaterowie bajek na ratunek planecie”!

Dzieci przedstawiły swoich ulubionych bohaterów z książek w dowolnej formie graficznej. Każdy z bohaterów prezentował postawę ekologiczną, m.in. segregował śmieci, zbierał deszczówkę, edukował innych czy sprzątał las. Do wykonania pracy uczestnicy wykorzystali materiały z recyklingu, m.in. stare gazety, folię, nakrętki lub patyczki po lodach.

Konkurs miał zasięg powiatowy i uczestniczyły w nich dzieci ze wszystkich gmin powiatu pleszewskiego.

19 czerwca nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom. A oto oni:

I kategoria wiekowa (3-6 lat)

I miejsce – Marcelina Wieruszewska – Przedszkole w Grodzisku

II miejsce – Kinga Pieniężna – Przedszkole w Rokutowie

III miejsce – Laura Marciniak – Przedszkole w Grodzisku

Wyróżnienia:

Izabela Juszczak – Przedszkole w Rokutowie

Inka Malesińska  – Przedszkole w Lenartowicach

Danuta Markiewicz  – Przedszkole w Lenartowicach

II kategoria wiekowa (7-10 lat)

I miejsce – Filip Owczarek – Szkoła w Choczu

II miejsce – Zuzanna Kałużna – Szkoła w Kuczkowie