Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

“Łańcuch pomocnych dłoni”

“Łańcuch pomocnych dłoni”

9 października 2018 roku odbyła się akcja happeningowa „Łańcuch pomocnych dłoni”, podczas której przeniesiono około 1700 książek z byłej siedziby biblioteki przy ul. Słowackiego do nowej siedziby po dawnym budynku dworca kolejowego przy ul. Kolejowej. Akcja którą zorganizowała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego polegała na przekazywaniu paczki z książkami z rąk do rąk.

 

W „Łańcuchu pomocnych dłoni” uczestniczyli przedszkolacy, młodzież szkolna, seniorzy, wolontariusze, mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej i Schroniska św. Brata Alberta, przedstawiciele pleszewskich instytucji, bibliotekarki z bibliotek gminnych oraz stali czytelnicy i sympatycy naszej biblioteki. W happeningu „Łańcuch pomocnych dłoni” brało udział 400 osób.

 

Współorganizatorem akcji była Fundacja ANIMACJA w Pleszewie. Happening zabezpieczali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

 

Dyrekcja oraz pracownicy biblioteki składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie i wsparcie akcji „Łańcuch pomocnych dłoni”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast