Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Listopadowe spotkanie klubowiczów DKK

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Listopadowe spotkanie klubowiczów DKK

Listopadowe spotkanie klubowiczów DKK

Dyskusyjny Klub Książki w Pleszewie omówił w listopadzie książkę Cathariny Ingelman-Sundberg Pożyczanie jest srebrem, a rabowanie złotem.
Autorka z wykształcenia jest archeologiem podwodnym, dziennikarką i pisarką. Druga część trylogii Cathariny Ingelman-Sundberg cieszła się dużą popularnością, wcześniej ukazała się książka Seniorzy w natarciu.

 

Wbrew opiniom, że jest ona bardziej zabawna i błyskotliwsza od pierwszej części; dla klubowiczów z Pleszewa nie była przekonująca ani fabuła, ani główni bohaterowie. Emerycka Szajka, która organizuje napady na banki, by wesprzeć potrzebujących i poczucie humoru z tym związane nie znalazło odbioru wśród członków DKK z Pleszewa.

 

Książka Ingelman-Sundberg może mieć jednak wartość terapeutyczną. Współcześni emeryci często bowiem czują się wyłączeni z codziennego życia, które toczy się szybko i powierzchownie. Każdy człowiek posiada swoje indywidualne, odrębne poczucie humoru i aby wyrazić własne zdanie na temat danej książki, trzeba po nią sięgnąć.

 

Wszystkich miłośników dobrej książki zapraszamy na kolejne spotkanie, 28 grudnia o godz. 1600 do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Przedmiotem dyskusji będzie książka Sofiji Andruchowycz pt. „Felix Austria”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast