Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Grudniowe spotkanie klubowiczów DKK

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Grudniowe spotkanie klubowiczów DKK

Grudniowe spotkanie klubowiczów DKK

Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki w Pleszewie zamknęli rok 2017 dyskusją o książce Sofiji Andruchowycz pt. „Felix Austria”.

Sofija Andruchowycz – ukraińska pisarka, tłumaczka i publicystka, autorka książek Lato Mileny, Starzy ludzie, Kobiety ich mężczyzn, Siomga, jest również współredaktorką pisma Czetwer. Autorka jest tłumaczką książek Manueli Gretkowskiej, J.K. Rowling, Nicka Daviesa, Gregora Dallasa, Petera Taylora, Jennifer Egan oraz Ayn Rand.

Felix Austria to pamiętnik komentujący rzeczywistość wokół, a konkretnie mieszkańców i sprawy związane ze Stanisławowem. Powieść złożona z groteskowych, ironicznych, smutnych i przezabawnych komentarzy w sposób bardzo interesujący oddaje klimat tamtych czasów, a jednocześnie posiada wiele uniwersalnych stwierdzeń i wartości. Główna bohaterka – Stefania Czorneńko, to postać bardzo silna, zaradna i rezolutna, a zarazem pełna frustracji. Tak jak we wnętrzu każdego człowieka miesza się dobro i zło, wymagające ciągłego dokonywania wyboru.

Zdania klubowiczów były podzielone na temat książki, ocena jednych była bardzo pozytywna, inni twierdzili, że utwór ten nie wniósł nic nowego w ich myślenie i odczucia. W ostatecznej ocenie, większość członków klubu stwierdziła i odnalazła po burzliwej dyskusji wiele wartości uniwersalnych, które można odszukać w powieści.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast