Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

W środę 4 maja w BPMiG w Pleszewie w ramach Akademii Literackiej odbyło się spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk.

 

Małgorzatę Gutowską-Adamczyk jest jedną z najpoczytniejszych autorek literatury dla dorosłych i młodzieży w Polsce. Zadebiutowała jako scenarzystka w serialu “Tata, a Marcin powiedział”. Jest autorką bestsellerowej trzytomowej sagi “Cukiernia pod Amorem”.

 

W jej dorobku literackim znajdują się m.in. powieści: “110 ulic”, “220 linii”, “Podróż do miasta świateł”, “13. Poprzeczna” za którą otrzymała nagrodę “Książka Roku 2008”, przyznawanej przez Polską Sekcję IBBY.

 

W trakcie spotkania pisarka opowiedziała o tym, w jaki sposób powstają jej książki, co stanowi inspirację do ich pisania, skąd czerpie pomysły na kreacje głównych bohaterów. Kilka książek autorki osadzonych jest we wcześniejszych okresach historycznych. Dlatego przez przystąpieniem do pisania bardzo skrupulatnie sprawdza wszystkie detale danej epoki.

 

Pisarka zdradziła czytelnikom, że już zakończyła pracę nad pierwszym tomem drugiej serii powieści “Cukiernia Pod Amorem”.
Spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze, a pisarka okazała się niezwykle ciepłą i wesołą osobą. Na koniec rozdano pamiątkowe foldery oraz zakładki, czytelnicy zaś otrzymali autografy oraz dedykacje.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Partnerstwo dla książki”.

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast