Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Kolejowa 1

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Powiatowy Dzień Bibliotek i Bibliotekarza

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Powiatowy Dzień Bibliotek i Bibliotekarza

Powiatowy Dzień Bibliotek i Bibliotekarza

Po raz siedemnasty bibliotekarze wszystkich sieci bibliotek działających na terenie powiatu pleszewskiego spotkali się, aby wspólnie świętować Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza.

 

Na początku spotkania Justyna Stoltmann-Prędka – kierownik działu instrukcyjno-metodycznego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zrelacjonowała wyjazd szkoleniowy do bibliotek w Czechach i Niemczech, przybliżając sposoby na promocję czytelnictwa i samych bibliotek w tych krajach.

 

Następnie dyrektor BPMiG w Pleszewie Elżbieta Mielcarek omówiła pokrótce działania podejmowane przez biblioteki różnych sieci na rzecz mieszkańców powiatu pleszewskiego. Rzetelna praca wszystkich bibliotekarzy przyczyniła się do utrzymania wysokiego – 4 miejsca powiatu pleszewskiego w rankingu bibliotek województwa wielkopolskiego jeśli chodzi o liczbę wypożyczeń na 100 mieszkańców i 6 miejsce pod względem liczby czytelników na 100 mieszkańców.

 

Życzenia zgromadzonym bibliotekarzom złożyli wiceburmistrz Pleszewa Andrzej Jędruszek oraz naczelnik powiatowego Wydziału Oświaty, Kultury Sportu i Turystyki Sławomir Sobczyk. Przedstawiciele samorządu wręczyli wszystkim pracownikom bibliotek “Rocznik Pleszewski 2016”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez BPMiG w Pleszewie w ramach pełnienia zadań Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Pleszewskiego

Show Buttons
Hide Buttons
Wielkość czcionki
Kontrast