Święto Biblioteki w Taczanowie Drugim

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Święto Biblioteki w Taczanowie Drugim

Święto Biblioteki w Taczanowie Drugim

W filii bibliotecznej w Taczanowie Drugim przeprowadzono zajęcia pod hasłem „Literatura ma wiele barw”.

31 października taczanowska biblioteka obchodziła swoje święto.

Tego dnia do naszej książnicy przybyło bardzo wielu czytelników. Czekało tu na nich mnóstwo atrakcji. Do odwiedzenia biblioteki zachęcały plakaty i cytaty porozwieszane w całej szkole.

Główną atrakcją była „Randka w ciemno z książką”. Każdy mógł sobie wypożyczyć książkę ale nie wiedział jaką, gdyż część księgozbioru była zapakowana w papier. Ta zabawa spodobała się najmłodszym czytelnikom.

Można było poukładać bajkowe puzzle na czas, rozwiązać kalambury czy zagadki, brać udział w mini konkursach czy posłuchać audiobooka. Każda konkurencja była nagrodzona. Dzieci same wybierały sobie nagrody z magicznego kuferka.

Aktyw biblioteczny przebrany za postaci z bajek czytał dzieciom wiersze. Oprócz tego w bibliotece odbył sie kiermasz książek a za każde wypożyczenie można się było poczęstować cukierkiem. (M.T.)