Dzień z Akademią Pana Kleksa w Taczanowie Drugim

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Dzień z Akademią Pana Kleksa w Taczanowie Drugim

Dzień z Akademią Pana Kleksa w Taczanowie Drugim

22 marca  2018 r.  w taczanowskiej książnicy  zorganizowano imprezę poświęconą Panu Kleksowi.

Dzieci miały okazję zapoznać się z Akademią Pana Kleksa poprzez prezentację multimedialną, którą przedstawił Adaś Niezgódka.

Czytelnicy brali udział w lekcjach przeprowadzonych przez pana Kleksa, szpaka Mateusza i uczniów akademii.

Dzieci brały udział w eksperymentach, naprawiały stare sprzęty, przyklejały piegi na czas, robiły ogromne kleksy, próbowały kolorowych potraw, powiększały przedmioty, a przy tym świetnie się bawiły.

Całą imprezę poprowadził aktyw biblioteczny. Na koniec każde dziecko  otrzymało „tabletkę na wzrost” i „pastylkę mądrości”.