Świąteczny teatrzyk kamishibai w Taczanowie Drugim

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Świąteczny teatrzyk kamishibai w Taczanowie Drugim

Świąteczny teatrzyk kamishibai w Taczanowie Drugim

W przedświąteczny czas bibliotekarka przedstawiła dzieciom z przedszkola opowieść o „Trzech gwiazdkach szczęścia” wykorzystując teatrzyk kamishibai, który wykonała własnoręcznie.

Tekst nawiązywał do opowieści wigilijnej a jego przesłaniem było dziel;enie się szczęściem – im więcej go rozdajemy tym bardziej sami czujemy się szczęśliwsi. Na koniec dzieci otrzymały gwiazdki z dedykacją, które miały ozdobić i podarować osobie, którą bardzo kochają.

Opowieść tę pani Monika przedstawiła również na oddziale opieki długoterminowej pleszewskiego szpitala, pacjentom, którzy spędzali tam wigilię.