Lekcje biblioteczne dla uczniów szkół średnich

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Lekcje biblioteczne dla uczniów szkół średnich

Lekcje biblioteczne dla uczniów szkół średnich

W 2017 roku przeprowadzono łącznie 15 lekcji bibliotecznych dla uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie, Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie, Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie, Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Marszewie, a także dla uczniów Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie.

Lekcje biblioteczne przybliżyły uczniom szkół średnich działalność Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie. Podczas spotkań pracownicy czytelni naukowej oprowadzali uczniów po bibliotece i omówili poszczególne działy oraz zasady korzystania z księgozbioru biblioteki po wprowadzeniu elektronicznego systemu ewidencji wypożyczeń.

W roku 2017 w lekcjach bibliotecznych udział wzięło 461 osób.

Lekcje biblioteczne organizowane są przez BPMiG w Pleszewie w ramach pełnienia zadań Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Pleszewskiego