Kto na Antarktydzie żyje?

Filia BPMiG w Pleszewie w Zawidowicach zorganizowała spotkanie dla przedszkolaków z Grodziska, Rokutowa i Zawidowic. Hasłem przewodnim były pingwiny. Dzieci wysłuchały opowiadania o pingwinku, a następnie, korzystając z książek popularnonaukowych, poznały kilka ciekawostek.

Mnóstwo zabawy dostarczyło przedszkolakom mierzenie: dzieci, lalek, misiów i szaf, by dowiedzieć się, jakiego wzrostu są pingwiny. Okazało się, że większość przedszkolaków jest wzrostu pingwina cesarskiego, a lalki – pingwinka małego.

Podczas zajęć powstały także przepiękne prace przedstawiające Antarktydę. Na koniec spotkania przedszkola wypełniły się trójwymiarowymi pingwinami machającymi do dzieci.

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się do naszego newlettera!

Odbieraj najnowsze informacje i zaproszenia z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie