Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Biblioteka Środowiskowa w Taczanowie Drugim zorganizowała uroczyste obchody święta Kubusia Puchatka. Na imprezę zaproszone zostały dzieci z przedszkola.

Uczestnicy obejrzeli prezentację o historii Kubusia, a uczennice z aktywu bibliotecznego przeczytały książkę pt. „Magiczne słowo”. Dużo śmiechu wywołały zabawy w tańczący garnuszek, gdzie dzieci rozwiązywały zagadki na temat przyjaciół ze Stumilowego Lasu oraz puchatkowy taniec. Dużą popularnością cieszyła się  fotobudka z postacią misia. Na zakończenie każdy mały czytelnik otrzymał kolorowankę.

Przez cały dzień w czytelni dzieci mogły czytać „Kubusiowe” książeczki, kolorować misia i jego przyjaciół oraz  układać bajkowe puzzle.