Eliminacje szkolne konkursu pięknego czytania

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Eliminacje szkolne konkursu pięknego czytania

Eliminacje szkolne konkursu pięknego czytania

1 marca 2018r. w Biblioteka Środowiskowa w Taczanowie Drugim  była współorganizatorem  szkolnych eliminacji konkursu czytelniczego  ph. ,,Książki dają radość tym, co je czytają”.

Konkurs kierowany jest  do uczniów szkoły podstawowej klas I-III. Ma na celu propagowanie twórczości wybitnych, współczesnych, pisarzy polskich, doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, upowszechnianie piękna języka i literatury.  Głównym organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie.

W szkolnych eliminacjach udział wzięło 8 uczniów. Jury w składzie: Anna Grześkowiak, Monika Tomczak i Ewa Borkowska, wytypowało trzy osoby, które będą reprezentowały  szkołę podczas miejsko-gminnych eliminacji konkursu. Są to Dagmara Pływaczyk, Aleksandra Wolińska, Michał Borkowski.  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki.