Seminarium bibliotekarzy z powiatu pleszewskiego

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Seminarium bibliotekarzy z powiatu pleszewskiego

Seminarium bibliotekarzy z powiatu pleszewskiego

W dniu 22 marca w pleszewskiej bibliotece odbyło się seminarium powiatowe, w którym uczestniczyli kierownicy i dyrektorzy bibliotek gminnych. Spotkanie zorganizowane było w ramach pełnienia przez BPMiG w Pleszewie zadań Powiatowej Biblioteki Publicznej dla Powiatu Pleszewskiego.

Omawiano aktualne sprawy związane z działalnością bibliotek m.in. składanie sprawozdań w Analizie Funkcjonowania Bibliotek, analiza uzyskanych w 2016 roku przez biblioteki powiatu pleszewskiego wyników czytelniczych. Pod względem liczby czytelników na 100 mieszkańców powiat pleszewski plasuje się na VI miejscu wśród 31 powiatów województwa wielkopolskiego i na IV miejscu pod względem liczby wypożyczeń na 100 mieszkańców.

W kolejnej części spotkania Pani Krystyna Brodowska, koordynatora firmy Sokrates przedstawiła możliwości, jakie daje udział biblioteki w portalu w.bibliotece.pl w praktyce pozyskiwania czytelników. Zademonstrowała także w jaki sposób prezentują się dołączone do katalogu pleszewskiej biblioteki zasoby Wolnych Lektur oraz pozycje e-booków z platformy NASBI, do których dostęp wykupiła biblioteka w ramach Konsorcjum.

Kolejnym punktem szkolenia była prezentacja formularza do opracowania zbiorów w programie Sowa Marc 21.

Seminarium zostało zorganizowane przez BPMiG w Pleszewie w ramach pełnienia zadań Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Pleszewskiego