Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem

Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem

We wtorek 21 marca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie odbyło się spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem.

Mariusz Czubaj jest profesorem antropologii kultury, autorem wielu kryminałów takich jak: 21:37, Kołysanka dla mordercy, Zanim znów zabiję, Piąty Beatles, Mroczne popołudnie i RIP. Wraz z Markiem Krajewskim stworzył postać komisarza Jarosława Patera, bohatera Alei samobójców i Róż cmentarnych. W 2009 roku pisarz zdobył Nagrodę Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną.

Autor na spotkaniu opowiedział o swojej współpracy z Markiem Krajewskim i o tym, jak dobrze napisać ciekawą i rzetelną historię kryminalną. Wielbiciele kryminałów obecni na spotkaniu mieli okazję zadawać liczne pytania autorowi.

Spotkanie autorskie z Mariuszem Czubajem odbyło się w ramach projektu „Bezpieczeństwo na celowniku” finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Pleszew 2017. (M.J.)