Spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską

Spotkanie autorskie z Katarzyną Puzyńską

W Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie 28 września odbyło się spotkanie z Katarzyną Puzyńską, autorką serii kryminałów o fikcyjnej wsi Lipowo.

Katarzyna Puzyńska – z wykształcenia psycholog, debiutowała doskonale przyjętą książką „Motylek”, która rozpoczyna sagę o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji książek Puzyńskiej sprzedano do ponad dwudziestu krajów.

Na spotkanie przybyli tłumnie jej wielbiciele z całej Wielkopolski. W rozmowie z Sandrą Perlińską, która była moderatorką spotkania, opowiadała m.in. o swoich pisarskich inspiracjach. Pasja do pisania była tak silna, że zrezygnowała z posady nauczyciela akademickiego na wydziale psychologii, by skupić się na pisaniu. Sukces literacki ma szanse przerodzić się w sukces filmowy, bowiem prawa do sfilmowania książek zostały kupione przez dużą firmę producencką.Po spotkaniu był czas na autografy i wspólne zdjęcia.

Spotkanie zorganizowane było w ramach projektu „Bezpieczeństwo na celowniku”” z Budżetu Obywatelskiego Pleszew 2017.

wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwrrrrrr