Spotkania autorskie z Marcinem Pałaszem

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Spotkania autorskie z Marcinem Pałaszem

Spotkania autorskie z Marcinem Pałaszem

Gościem pleszewskiej biblioteki był Marcin Pałasz – pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk radiowych, zdobywca nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Sposób na Elfa”. W spotkaniach, które odbyły się 26 września, wzięło udział ponad 100 dzieci z miasta i gminy Pleszew.
Pan Marcin Pałasz z dużą dozą humoru opowiadał o tym, jak zupełnym przypadkiem został pisarzem. Poprowadził także rozmowę o cechach charakteru i stereotypowym wyglądzie pisarza. Opowiadał o pracy pisarza, ilości czasu poświęconego na pisanie i pomysłach na fabułę, które czerpie z życia. Wyznał, ze najchętniej pisze powieści z humorem.
Uczestnicy spotkania mieli również okazję wysłuchć anegdotek z życia Elfa, głównego bohatera serii „Elfomania”. Dowiedzieli się, że pierwsza część serii jest prawie w 100% oparta na faktach, a kolejny tom przygód uroczego psiaka ukaże się już niebawem.
Uczestnicy z chęcią zadawali pytania naszemu gościowi i opowiadali o swoich domowych pupilach. Zwieńczeniem spotkania była możliwość otrzymania autografu od Marcina Pałasza. (P.M.)

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.