Skąd czerpać informacje – lekcja biblioteczna w Lenartowicach

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Skąd czerpać informacje – lekcja biblioteczna w Lenartowicach

Skąd czerpać informacje – lekcja biblioteczna w Lenartowicach

Uczniowie klasy II i III ze szkoły Podstawowej w Lenartowicach uczestniczyli w lekcji bibliotecznej na temat różnorodnych źródeł informacji.
Punktem wyjścia zajęć była historia chłopca, który chciał kupić sobie żółwia. Dzieci wymyśliły szereg pytań, na jakie chłopiec musi znaleźć odpowiedź, zanim zakupi zwierzątko. Uczestnicy zajęć wspólnie ustalili, z jakich źródeł informacji musi skorzystać chłopiec, a jakie w tej sytuacji byłyby nieodpowiednie.
Na zakończenie zająć, uczniowie wykonali pracę plastyczną dotyczącą źródeł informacji, z jakich korzystają na co dzień. (P.M.)