Regionalia wydane w roku 2015

XXV-lecie odrodzonego samorządu : materiały z konferencji. – Pleszew: Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie; Muzeum Regionalne w Pleszewie, 2015.

Czechel, Czerminek, Kucharki, Szkudła : zarys dziejów / Stanisław Małyszko. – Gołuchów: Gmina Gołuchów; Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek”, 2015.

Dom pomocy społecznej jako instytucja opieki długoterminowej : standardy funkcjonowania na przykładzie Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie / Andrzej Stogowski. – Pleszew: Starostwo Powiatowe w Pleszewie, 2015.

Ginące aleje Wielkopolski / [fot. Szymon Balcer et al. ; tekst Stanisław Borowiak, Michalina Łapacz, Anna Misiak].- Dobrzyca : Muzeum Ziemiaństwa Zespół Pałacowo-Parkowy, [2015].

Niezawodni w działaniu. Ludzie Stowarzyszenia Zasłużonych dla Ziemi Pleszewskiej / Bogdan Jędrasiak. – Pleszew: Pleszewskie Towarzystwo Kulturalne; Muzeum Regionalne w Pleszewie, 2015.

Pomniki przyrody w polskich zespołach pałacowo-parkowych. / [tekst Kazimierz Balcer i in.].- Dobrzyca : Muzeum Ziemiaństwa Zespół Pałacowo-Parkowy, [2015].

Rocznik Pleszewski 2014.- Pleszew : Muzeum Regionalne w Pleszewie, 2015.

Rzemiosło i przemysł miejski w Wielkopolsce w drugiej połowie XVIII wieku / Andrzej Szymański ; Pleszewskie Towarzystwo Kulturalne, Muzeum Regionalne w Pleszewie.- Poznań ; Pleszew : Pleszewskie Towarzystwo Kulturalne, 2015.

Społeczność Pleszewa : kapitał społeczny, pamięć zbiorowa i komunikowanie publiczne / pod red. Krzysztofa Podemskiego i Andrzeja Przestalskiego; [Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Centrum „Instytut Wielkopolski”]. – Poznań: Wydawnictwo Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, 2015. – (Wielkopolska Dawniej i Dziś : studia, źródła i materiały; 5.)

Wolontariusz hospicyjny : posłaniec, pomocnik, profesjonalny działacz / Anna Maria Sierecka. – Licheń Stary : Zakład Gospodarczy „Dom Pielgrzyma”, 2015.

Wykorzystać szansę wolności : Komitety Obywatelskie „Solidarność” i wybory 4 czerwca 1989 r. w województwie kaliskim / Jerzy Pietrzak.- Ostrów Wielkopolski: Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, 2015.