Projekt czytelniczy „I Ty możesz stworzyć swoją książkę” w Taczanowie Drugim

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Projekt czytelniczy „I Ty możesz stworzyć swoją książkę” w Taczanowie Drugim

Projekt czytelniczy „I Ty możesz stworzyć swoją książkę” w Taczanowie Drugim

Przez kilka tygodni w każdy czwartek, spotykaliśmy się w bibliotece na zajęciach poświęconych książkom – a ściślej ich budowie.

Dzieci dowiedziały się z czego składają się książki, co znajduje się na okładce, a co na stronie tytułowej, kto to jest autor, grafik, itp. A wszystko po to, aby każdy mógł spróbować swoich sił i stworzyć swoją książkę.

Uczestnicy raz byli ilustratorami, raz grafikami, następne pisarzami – i w ten sposób powstały bardzo ciekawe kolorowe książeczki. Dzieci mając dużą wyobraźnię, snuły interesujące opowieści, niejeden raz wplatając swoje pasje czy zainteresowania. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.