Powiatowy konkurs „Czytanie jest sztuką”

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Powiatowy konkurs „Czytanie jest sztuką”

Powiatowy konkurs „Czytanie jest sztuką”

29 marca i 5 kwietnia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego, odbył się XXI Konkurs „Czytanie jest sztuką” pod hasłem „Czytam, bo lubię”.

Komisja konkursowa w składzie: Elżbieta Spychaj – inspektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego, Zuzanna Musielak-Rybak – redaktor naczelna Gazety Pleszewskiej, Maria Wasielewska – kierownik Oddziału Dziecięcego BPMiG, spośród 62 uczestników – laureatów eliminacji gminnych i miejsko – gminnych, wybrała 15 Powiatowych Mistrzów Pięknego Czytania.

Mistrzowie Pięknego Czytania w I kategorii wiekowej:
1. Alicja Mikołajczak – kl. I , SP nr 3 Pleszew
2. Mateusz Swędrowski – kl. II, SP Gizałki
3. Aneta Duszczak – kl. III, SP Broniszewice
4. Katarzyna Juszczak – kl. III, SP Tomice
5. Maria Krysztofiak – kl. III , SP nr 3 Pleszew
6. Alex Makowiecki -kl. III, SP nr 3 Pleszew
7. Marcelina Wolniak – kl. III , SP Lutynia

Mistrzowie Pięknego Czytania w II kategorii wiekowej:

1. Weronika Typańska – kl. IV, SP Żegocin
2. Klaudia Kałużna – kl. V, SP nr 1 Pleszew
3. Kacper Lepka – kl. V, SP Taczanów
4. Tymoteusz Trocha – kl. V, SP Kucharki
5. Kacper Durski – kl. VI, SP Sowina Błotna
6. Michał Młynarczyk – kl. VI, SP Jedlec
7. Izabela Piechowiak -kl. VI, SP Kwileń
8. Emilia Szejner – kl. VI, Chocz

Głównym organizatorem konkursu jest BPMiG w Pleszewie pełniąca zadania Powiatowej Biblioteki Publicznej dla Powiatu Pleszewskiego.

Współorganizatorami są biblioteki gminne naszego powiatu, Starostwo Powiatowe i Urząd Miasta i Gminy w Pleszewie.

Konkursu objął honorowym patronatem Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski, patronat medialny sprawowała Gazeta Pleszewska.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez BPMiG w Pleszewie w ramach pełnienia zadań Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Pleszewskiego