Pasje podróżnicze Łukasza Bogdali i Przemka Kubiaka

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Pasje podróżnicze Łukasza Bogdali i Przemka Kubiaka

Pasje podróżnicze Łukasza Bogdali i Przemka Kubiaka

Na kolejne wydarzenie w ramach Akademii Podróży zaprosiła mieszkańców Pleszewa biblioteka publiczna. Dotychczas odbyła się Noc podróżników, gdzie młodzież podczas zabawy poznawała kulturę i zabytki Wielkiej Brytanii oraz zorganizowano spotkanie z Jaśkiem Melą, podczas którego czytelnicy mieli okazję posłuchać opowieści z jego wypraw po świecie.

Tym razem do podzielenie się wrażeniami z wypraw po Polsce zaprosiliśmy dwóch pasjonatów podróży pochodzących z Pleszewa.
Przemek Kubiak i Łukasz Bogdali opowiedzieli o swoich wrażeniach z zimowej wędrówki brzegiem Bałtyku. Trasa od Świnoujścia do Helu (łącznie 530 kilometrów) zajęła im 7 dni i 45 minut. Tym samym pobili rekord Polski.

Do wyprawy przygotowywali się około trzech miesięcy, a niezbędne wyposażenie zapakowali w dwa plecaki – mówił Przemek Kubiak podczas spotkania. Wśród mieszkańców Wybrzeża i turystów ich wyprawa wzbudzała zainteresowanie, a niektórzy towarzyszyli pleszewianom przez pewien odcinek drogi.

Łukasz Bogdali wspomniał też o trudnych momentach które również się zdarzały. Aby osiągnąć zamierzony cel nasi goście musieli codziennie pokonać około 55 km. Pleszewianie swój wyczyn uwiecznili na zdjęciach, zrobili około 2500. (E.G.)

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.