Noc z Wielką Brytanią w pleszewskiej bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Noc z Wielką Brytanią w pleszewskiej bibliotece

Noc z Wielką Brytanią w pleszewskiej bibliotece

Tegoroczna Noc Bibliotek rozpoczęła się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie w piątek, 02.06.2017 r. o godz. 19.00 Prowadzącym spotkanie był Dariusz Rekosz.

W drodze losowania uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Podczas spotkania rywalizowali ze sobą wykonując wiele zadań indywidualnych i grupowych związanych z Wielką Brytanią. Grupowe zadania polegały na połączeniu flagi z danym krajem, należącym do Wysp Brytyjskich, nazwy londyńskiego zabytku ze zdjęciem, ułożeniu w kolejności chronologicznej nazwisk angielskich królów oraz puzzli. Za szybkie i prawidłowe rozwiązanie zadania drużyna zdobywała punkty.

Natomiast indywidualne prace polegały na zaprojektowaniu widokówki, rozwiązywaniu sportowej krzyżówki czy wykreślanki. Najwięcej zabawy sprawiło dorysowanie Królowej Elżbiecie II dowolnego stroju sportowego. Na koniec każdy uczestnik mógł zostać Sherlockiem Holmesem rozwiązując super -zadanie składające się z czterech części, a nagrodami były książki Dariusza Rekosza z autografem.

Po zmaganiach umysłowych nastąpiła zabawa ruchowa polegająca na budowaniu cyfr i liter w nietypowy sposób.
Spotkanie upłynęło w miłej i twórczej atmosferze. Wszyscy uczestnicy, zarówno zwycięzcy jak i pokonani otrzymali drobne upominki i dyplomy za udział w „Nocy z Wielką Brytanią”.
Było to pierwsze wydarzenie w ramach cyklu Akademia Podróży. W czerwcu gościć będziemy również Janka Melę, Łukasza Bogdali i Przemka Kubiaka.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.