Literatura ma wiele barw – projekt czytelniczy dla dzieci

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Literatura ma wiele barw – projekt czytelniczy dla dzieci

Literatura ma wiele barw – projekt czytelniczy dla dzieci

W filii bibliotecznej w Taczanowie Drugim przeprowadzono zajęcia pod hasłem „Literatura ma wiele barw”.
Na podstawie serii książek „Poczytaj ze mną” uczniowie klasy III poznawali różne gatunki literatury np.: baśnie, bajki, reportaż, przygodę, humor, kryminał, horror, przypowieść, fantasy i inne. Na zakończenie projektu uczestnicy wykonali pracę plastyczną w kształcie chmury, która była podzielona na wiele części. Każda część przedstawiała inny rodzaj literatury. Dzieci za pomocą ilustracji pokazały czym, według nich, charakteryzuje się dany rodzaj książek. (M. T.)