Kolejne spotkanie w bibliotecznej Akademii Zdrowia

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Kolejne spotkanie w bibliotecznej Akademii Zdrowia

Kolejne spotkanie w bibliotecznej Akademii Zdrowia

Kolejnym wydarzeniem w ramach cyklu Akademia Zdrowia było spotkanie zorganizowane w pleszewskiej bibliotece 13 września z dietetyczką Marią Wasiewicz-Piechocką, która zaprezentowała wykład „Zdrowe dzieci dziś, zdrowi dorośli jutro”.
Podczas wykładu słuchacze poznali wiele praktycznych rad i wskazówek dotyczących komponowania posiłków i racjonalnego odżywiania dzieci.
Pani Piechocka wyjaśniła czym jest zdrowe odżywianie oraz wyszczególniła różnice pomiędzy odżywianiem dzieci i dorosłych. Zaznaczyła, że w diecie dziecka ważna jest różnorodność posiłków i kolorowe warzywa, które należy zacząć podawać podawać jak najczęściej.
Prowadząca przedstawiła argumenty, które dowodzą dlaczego należy podawć dziecku cukier i soki jak najpóźniej oraz przedstawiła zalety picia czystej wody. Słuchacze skorzystali także z okazji zadając dietetyczce indywidualne pytania. Mogli się także zapoznać z literaturą na omawiany temat, która dostępna jest w pleszewskiej bibliotece.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.