Warsztaty kodowania

2 października w pleszewskiej bibliotece odbyły się dwa warsztaty dla uczniów szkół podstawowych z zakresu programowania. Warsztaty przeprowadziła Karolina Walecka, trenerka z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Uczniowie podczas 1,5 godzinnych warsztatów dowiedzieli się czym jest programowanie i w jakich dziedzinach codziennego życia można je wykorzystać. Zapoznali się z programem Scratch tworząc własnego duszka i wykonując prostą animację.

Następnie uczestnicy spotkania zaprogramowali roboty Finch i sterowali nimi zgodnie z samodzielnie opracowanym kodem.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.