Nowoczesne formy czytania – wykład

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Nowoczesne formy czytania – wykład

Nowoczesne formy czytania – wykład

4 października 2017r.  w czytelni naukowej BPMiG  w Pleszewie pełniącej zadania biblioteki powiatowej dla powiatu pleszewskiego  odbył się wykład z elementami warsztatów  „Nowoczesne czytanie – czytanie bez ograniczeń. Prezentacja aktualnej oferty zasobów cyfrowych, ebooków i audiobooków”.

W spotkaniu uczestniczyli bibliotekarze publicznych bibliotek gminnych, pracownicy BPMiG w Pleszewie, nauczyciele-bibliotekarze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem zajęć było poszerzenie wiedzy uczestników na temat nowoczesnych form czytania oraz promocji czytelnictwa z wykorzystaniem audiobooków, ebooków i bibliotek cyfrowych.

Podczas zajęć Justyna Stoltmann-Prędka  zaprezentowała  najważniejsze polskie biblioteki cyfrowe oraz  ich kolekcje: Federację Bibliotek Cyfrowych, Europeanę, Polonę,  Wielkopolską Bibliotekę Cyfrową, Jagiellońską Bibliotekę Cyfrową oraz projekt OMNIS Biblioteki Narodowej. Uczestnicy uczyli się również korzystania z platform ebooków  m.in. z bazy IBUK Libra, NASBI, LEGIMI, Wolne Lektury.

Podczas wykładu zaprezentowano także wybrane tytuły książek multimedialnych skierowanych dla różnych grup wiekowych.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Szkolenie zostało zorganizowane przez BPMiG w Pleszewie w ramach pełnienia zadań Biblioteki Powiatowej dla Powiatu Pleszewskiego