Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Słowackiego 19A

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

Spotkanie klubowiczów DKK

Książka Anny Sulińskiej „Wniebowzięte. O stewardesach w PRL-u” była przedmiotem dyskusji podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w kwietniu 2018 roku.

Było to już w sumie 112 spotkanie DKK w Pleszewie i 11 lat działalności klubowiczów.

Anna Sulińska jest absolwentką socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Polskiej Szkoły Reportażu, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, publikowała w „Wysokich Obcasach” i „Dużym Formacie”.

„Wniebowzięte” to książka o tym jak wyglądało życie stewardes w PRL-u, życie, które wydawałoby się bardzo interesujące i pełne ciekawych wrażeń, ale nie pozbawione również utrudnień i niedogodności. Tak jak w życiu wszystko ma swoją cenę.

Jest to też książka o historii pasażerskiego lotnictwa w Polsce, historia Polskiej Linii Lotniczej LOT, dyskusję wśród klubowiczów wywołała zarówno sama forma pisarska reportażu Anny Sulińskiej, jak również tematy podjęte w utworze i autentyczne historie ludzi związanych z PLL LOT.

Klubowicze polecają książkę wszystkim, którzy chcą się zapoznać z fragmentem historii Polski i historią ludzi związanych z LOT-em.

Show Buttons
Hide Buttons