Cała Polska Czyta dzieciom

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie po raz kolejny włączyła się w obchody XVII  Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom pod hasłem „CZYTANIE ŁĄCZY”, organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.

We wtorkowy poranek bibliotekę odwiedziły  pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 2 i  nr 3 , aby wysłuchać opowiadania pt. „Tygrysek musi mieć rower”.

Książkę przeczytały dzieciom panie Magdalena Lewandowska i Magdalena Sobczak.

Następnie panie opowiedziały dzieciom o swoich pasjach. Pani Magdalena Lewandowska jest miłośniczką biegania i bierze udział  w biegowych zmaganiach odbywających się w różnych zakątkach Polski, szczególnie służb mundurowych, ponieważ z zawodu jest policjantką. Osiąga liczne sukcesy, o czym świadczyły przyniesione przez Panią Magdę medale.

Pani  Magdalena Sobczak z zawodu fotograf, kocha rower i podróże, uczestniczy w licznych wyprawach  po całym świecie. Ostatnio, w grudniu ubiegłego roku  wzięła udział w polskiej sztafecie dookoła świata, czyli Bike Jamboree, przemierzając na rowerze Syberię. Opowiedziała o trudach tej podróży, stwierdziła jednak, że do odważnych świat należy.

Później przyszedł czas na zadawanie pytań naszym gościom i podziwianie przyniesionych medali oraz wspólną fotografię.

Dziękując za spotkanie dzieci wręczyły paniom drobne upominki  i certyfikaty Bibliotecznego Klubu Przyjaciół Dzieci. (M.W.)