Pozostałe wydarzenia

POZOSTAŁE WYDARZENIA

Pleszewska biblioteka jest miejscem otwartym na różnorodne działania zarówno jeśli chodzi o formę jak i tematykę imprez.

Dla dzieci organizowane są corocznie zajęcia podczas ferii zimowych i wakacji letnich. Cyklicznym  wydarzeniem są również comiesięczne zajęcia dla dzieci  z pleszewskich przedszkoli pod hasłem „Przedszkolne spotkania przy książce”. Dzieci zapraszane są także na  przedstawienia teatralne, biorą udział w akcjach tj. Dzień Postaci z Bajek, urodziny Kubusia Puchatka.

Do wspólnych  działań  zapraszane są  organizacje i instytucje z terenu powiatu pleszewskiego. Ze  Stowarzyszeniem  Pleszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pleszewie, Stowarzyszeniem Pionier w Kuczkowie, Zespołami Szkół Publicznych z Pleszewa, Centrum Wolontariatu w Pleszewie współpracowano m.in. przy organizacji Święta Biblioteki, wykładów, wieczorów poetycko-muzycznych. Jednym z wielu przykładów pozytywnego partnerstwa jest zorganizowanie w bibliotece  w 2017 roku spotkania z kapitanem Bartkiem Czarcińskim przez  Klub Sportów Wodnych Vega oraz Stowarzyszenie Polacy Dookoła Świata.

Biblioteka jest idealnym miejscem do przeprowadzania debat społecznych. Przykładowo w 2015 roku zorganizowano debaty: „Fundamenty tożsamości Starego Kontynentu i rola Kościołów w integracji europejskiej” w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Instytut Zachodni pn. „Wielkopolskie biblioteki powiatowe debatują o Unii Europejskiej” oraz debata prowadzona przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie pod hasłem „Decydujmy wspólnie” , której celem było poznanie  opinii i oczekiwań mieszkańców w zakresie poprawy bezpieczeństwa oraz wspólne rozwiązywanie uciążliwych problemów.