Bezpiecznie w sieci – cykl warsztatów dla młodzieży

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Bezpiecznie w sieci – cykl warsztatów dla młodzieży

Bezpiecznie w sieci – cykl warsztatów dla młodzieży

Dnia 14 czerwca 2017 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego odbyły się zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pod hasłem „Cyfrowa wyprawka”.

Warsztaty dla 4 grup przeprowadziła Izabela Meyza z fundacji Panoptykon. Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w warsztatach „Prawo do prywatności w sieci”, podczas których dowiedzieli się czym jest prywatność; poznali także różnice pomiędzy prywatnością w życiu realnym a prywatnością w Internecie.

Uczniom gimnazjów zaproponowaliśmy temat „Portale społecznościowe – ich możliwości i zagrożenia”.
Szczególny nacisk został położony na niebezpieczeństwa związane z publikacją postów i zdjęć oraz na sposoby zabezpieczania swoich profili.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.