Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > Asertywność i umiejętności komunikacyjne w pracy bibliotekarza – relacja ze szkolenia

13 czerwca kwietnia 2017 r. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie w ramach pełnienia zadań biblioteki powiatowej dla powiatu pleszewskiego zorganizowała szkolenie na temat asertywności w pracy bibliotekarza oraz komunikacji z użytkownikami bibliotek.

Wzięli w nim udział bibliotekarze publicznych bibliotek gminnych, pracownicy BPMiG w Pleszewie, nauczyciele-bibliotekarze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Celem zajęć było poszerzenie kompetencji bibliotekarzy związanych z obsługą osób korzystających z bibliotek, w tym nabycie zdolności rozpoznawania różnych typów użytkowników i dostosowywanie do nich sposobu komunikacji, a także budowanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach interpersonalnych.

Program szkolenia obejmował wykład pt. „Asertywność w pracy bibliotekarza” oraz warsztaty przebiegające pod hasłem „Uwaga klient – komunikacja z użytkownikiem w bibliotece”. Zajęcia poprowadziły Anna Waloszek i Małgorzata Bochińska – instruktorki Działu Instrukcyjno-Metodycznego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Szkolenie zostało zorganizowane przez BPMiG w Pleszewie w ramach pełnienia zadań biblioteki powiatowej dla powiatu pleszewskiego