Nie zabrakło rozmowy o trudnych tematach, jakie poruszane są w obydwu powieściach, m.in. o ubóstwie i przemocy.
Joanna Kuciel-Frydryszak wyjawiła też, że niedawno odkryła, iż jej babcia Agnieszka Melka, matka ojca, urodziła się w naszym powiecie, konkretnie w Karminie (gmina Dobrzyca), a do szkoły chodziła w Pleszewie. Jednak jako mała dziewczynka wyjechała z rodziną do Bydgoszczy, a zmarła gdy pani Joanna miała zaledwie kilka lat. Pisarka nie ukrywała, że dzięki upublicznieniu tej informacji, znajdzie kontakt do karmińskiej rodziny Melków lub Koralewskich.
Moderatorka spotkania Agnieszka Słupianek-Winkowska, pytała też o biografie, jakie napisała Joanna Kuciel-Frydryszak: „Słonimski. Heretyk na ambonie” oraz „Iłła” o Kazimierze Iłłakowiczównej. Autorka przyznała, że była to ciężka praca, wymagająca wielu badań, dociekań, a tym samym kilku lat poszukiwań informacji.
Przybyli na spotkanie mieli mnóstwo pytań do pisarki. Nie zabrakło oczywiście autografów i wspólnych zdjęć z Joanną Kuciel-Frydryszak.
Spotkanie było możliwe dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projektu „Stacja Biblioteka – kierunek dialog”. (E.W.)
Projekt “Stacja Biblioteka. Kierunek Dialog”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego
