Pełniąca zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego

ul. Słowackiego 19A

63-300 Pleszew

+48 62 74 28 358

+48 62 74 28 358

Główny email:

biblioteka@pleszew.pl

„Czytanie zbliża” – XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Pleszewie > Aktualności Biblioteki  > „Czytanie zbliża” – XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

„Czytanie zbliża” – XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W dniach od 3 do 10 czerwca 2017 roku trwa XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „CZYTANIE ZBLIŻA”, organizowany przez Fundacje „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. To wielkie święto czytania odbyło się też 7 czerwca w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie pełniącej zadania powiatowej biblioteki publicznej dla powiatu pleszewskiego.

 

Wzięły w nim udział dzieci z klasy II i klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2 i klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie. Czytali im: Katarzyna Mitchell – sanitariuszka z Drużyny Tradycji 70 Pułku Piechoty i Jan Owczarski – harcerz ze Związku Drużyn ZHP w Pleszewie. Dzieci wysłuchały fragmentów z książek „W Zielonej Dolinie” i „Przygody srebrnej piłki”.

 

Następnie goście opowiedzieli o swoich pasjach, które realizują w harcerstwie i grupie rekonstrukcyjnej.
Dziękując za spotkanie dzieci wręczyły naszym gościom kwiaty i certyfikaty Bibliotecznego Klubu Przyjaciół Dzieci.

Wydarzenie zorganizowane zostało dzięki dofinansowaniu projektu „Biblioteka przewodnikiem po historii” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa”.

Show Buttons
Hide Buttons

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl